Оля Мартинюк «Масовий туризм і образ міста в путівниках (1860-ті – 1920-ті)»

Лекція Олі Мартинюк «Масовий туризм і образ міста в путівниках (1860-ті – 1920-ті)» з циклу «Священні пагорби і торговий Поділ: 4 лекції про пізньоімперський Київ» в Центр польських та європейських студій НаУКМА 20 лютого 2015 року.

Масовий туризм і образ міста в путівниках (1860-ті – 1920-ті).

Еволюція паломницьких практик упродовж ХІХ століття в контексті появи громадського транспорту й туристичної інфраструктури; прихід масового туризму й зміна маршрутів. Путівники по пізньоімперському Києву; образ міста як «колиски православ’я», «другого Ієрусалиму» та «матері міст руських» і поява нового образу багатокультурного європейського мегаполісу з розвиненою комерцією. Зміна образу Києва у 1917-1921: Київ – прадавнє українське місто. Київ у путівниках 1920-х: пролетаризація буржуазної спадщини. Києво-Печерська Лавра перетворюється на Всеукраїнське музейне містечко.

Про лекторку:

Оля Мартинюк – викладачка історії в НТУУ «Київський політехнічний інститут». Закінчила магістерські програми з історії в Києво-Могилянській академії та Центральноєвропейському університеті в Будапешті. Дане дослідження проводилося упродовж 2010–2014 рр. за підтримки Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів), Інституту гуманітарних досліджень (Відень), та Німецького історичного інституту в Москві.

Scroll to top