Оля Мартинюк «Fin-de-siecle Київ і народження мегаполісу»

Лекція Олі Мартинюк «Fin-de-siecle Київ і народження мегаполісу» з циклу «Священні пагорби і торговий Поділ: 4 лекції про пізньоімперський Київ» в Центрі польських та європейських студій НаУКМА 13 лютого 2015 року.

Лекція 1. Вступ. Fin-de-siecle Київ і народження мегаполісу.

В якому напрямку розвиваються історичні дослідження пізньоімперського Києва? Fin-de-siècle мегаполіси, модернізм і Київ. «Буржуазний центр» та «анархія передмістя». Географія Києва часів приїзду Катерини ІІ в Київ (1793 р.): Старе місто, Печерськ і Поділ. Плани розвитку Києва ХІХ століття – регулярне планування, нові будівельні правила. Хрещатик, «що з’єднує місто в одне ціле». Університет, Контрактова ярмарка, залізниця та інші містотворчі фактори. Етнічний, соціальний і гендерний склад населення упродовж ХІХ – початку ХХ ст. Природня і штучна етнічна сегрегація (за статистикою Михайла Боровського).

Про лекторку:

Оля Мартинюк, викладачка історії в НТУУ «Київський політехнічний інститут». Закінчила магістерські програми з історії в Києво-Могилянській академії та Центральноєвропейському університеті в Будапешті. Дане дослідження проводилося упродовж 2010-2014 рр. за підтримки Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів), Інституту гуманітарних досліджень (Відень), та Німецького історичного інституту в Москві.