Оля Мартинюк «Етнічний конфлікт і масова політика у Києві між Революціями 1905 і 1917 рр.»

Лекція Олі Мартинюк «Етнічний конфлікт і масова політика у Києві між Революціями 1905 і 1917 рр.» з циклу «Священні пагорби і торговий Поділ: 4 лекції про пізньоімперський Київ» в Центр польських та європейських студій НаУКМА 20 лютого 2015 року.

Лекція 3. Етнічний конфлікт і масова політика у Києві між Революціями 1905 і 1917 рр.

Революція 1905 р. і її міська географія. Єврейські погроми і розподіл політичного поля на блоки «патріотів» і «прогресистів». Практики демократії: свобода преси, публічних зібрань і виборів. Передвиборчі змагання у Києві: консервативне місто з сильною ліберальною опозицією? Газета «Киевская Дубинка» і культура політичної сатири над антисемінтизмом. Убивство Столипіна, справа Бейліса і електоральний скандал 1912 року. Березень 1917 року: деякі спостереження щодо масових протесів на Думській площі.

Про лекторку:

Оля Мартинюк – викладачка історії в НТУУ «Київський політехнічний інститут». Закінчила магістерські програми з історії в Києво-Могилянській академії та Центральноєвропейському університеті в Будапешті. Дане дослідження проводилося упродовж 2010-2014 рр. за підтримки Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів), Інституту гуманітарних досліджень (Відень), та Німецького історичного інституту в Москві.

Scroll to top