Оля Мартинюк «Київ велосипедний і транспортна інфраструктура міста»

Лекція Олі Мартинюк «Київ велосипедний і транспортна інфраструктура міста» з циклу «Священні пагорби і торговий Поділ: 4 лекції про пізньоімперський Київ» в Центр польських та європейських студій НаУКМА 5 березня 2015 року.

Лекція 4. Київ велосипедний і транспортна інфраструктура міста

Міська дума й актуальні муніципальні питання – каналізація, замощення доріг, санітарний і пожежний контроль, зрівняння пагорбів та прокладка тротуарів. Коли пішохідний Київ стає придатним до колісного руху?

Велосипедна їзда між спортом, транспортом та розвагою. Реклама перших «чоловічих» і «жіночих» велосипедів. Київський клуб велосипедистів. Перші велотранспортні артерії Києва та досвід перших велосипедистів/ток.

Заключні зауваги: пізньоімперська спадщина в теперішньому Києві. Використання образів старого міста в сучасному громадському просторі. Практики реставрації. Перспективи досліджень та практичне застосування знань у плануванні міста.

Про лекторку:

Оля Мартинюк – викладачка історії в НТУУ «Київський політехнічний інститут». Закінчила магістерські програми з історії в Києво-Могилянській академії та Центральноєвропейському університеті в Будапешті. Дане дослідження проводилося упродовж 2010–2014 рр. за підтримки Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів), Інституту гуманітарних досліджень (Відень), та Німецького історичного інституту в Москві.

Scroll to top