Гульнара Бекірова «Вигнання і повернення: основні віхи та етапи політичної боротьби кримськотатарського народу (1944–1991)»

Лекція Гульнари Бекірової «Вигнання і повернення: основні віхи та етапи політичної боротьби кримськотатарського народу (1944–1991)» в Центрі польських та європейських студій НаУКМА 16 квітня 2015 року.

Депортація 1944 року стала ключовою подією в історії кримськотатарського народу у ХХ столітті. Дванадцять років життя у спецпоселеннях, прагнення повернутися на батьківщину та категоричне небажання влади повертати репресований народ до Криму стали причинами появи національного руху кримськотатарського народу. Становлення, етапи та віхи ненасильницького спротиву кримських татар радянському режиму, владні моделі політичного регулювання кримськотатарської проблеми, судові процеси активістів руху – ті події, що стали довгим шляхом "покараного народу" додому - в Крим.

Про лекторку:

Гульнара Бекірова – кандидат політичних наук, донедавна – доцент кафедри історії Кримського інженерно-педагогічного університету, автор програми «Tarih sedası з Гульнарою Бекіровою» на Першому кримськотатарському телеканалі ATR.