нова книга: Марк Дж. Конверсіно, Спільна війна. Провал операції «Френтік», 1944–1945

нова книга: Марк Дж. Конверсіно, Спільна війна. Провал операції «Френтік», 1944–1945

Марк Дж. Конверсіно
Спільна війна. Провал операції «Френтік», 1944–1945 / пер. з англійської: Сергій Кокізюк; науковий редактор та автор передмови Олег Бажан. Видавництво «К.І.С.», 2015.

Про книгу

Книжка присвячена маловідомим сторінкам Другої світової війни – радянсько-американській операції, в ході якої базовані на полтавських аеродромах американські бомбардувальники проводили масовані напади на об’єкти Німеччини та її союзників. Ініціатори операції «Френтік» планували завдати нищівного удару по гітлерівській воєнній машині, вражаючи цілі в глибокому німецькому тилу, відволікаючи люфтваффе від висадки десанту в Нормандії та забезпечуючи додаткове повітряне прикриття для Червоної армії, що з боями просувалася на захід. Американські стратеги також сподівалися, що ця операція зміцнить стосунки з СРСР і переконає вічно настороженого Сталіна дозволити американцям використовувати радянські авіабази в Сибіру для війни проти Японії.

Проте все сталося не так, як гадалося. Дослідження яскраво описує одну з найбільших «втрачених можливостей» тієї війни та показує, як навіть найкращі плани зазнають краху через політику, швидкоплинність подій та суперечливі національні світогляди.

Про автора

Марк Дж. Конверсіно – майор Військово-повітряних сил США, професор історії та теорії військової авіації Школи перспективних авіаційних досліджень, авіабаза «Максвелл», Алабама, США.

Зміст

Передмова до українського видання
Передмова
Подяки
Розділ перший. Витоки операції «Френтік»
Розділ другий. Америка прибуває до України
Розділ третій. Літнє божевілля
Розділ четвертий. Літній розбрат
Розділ п’ятий. Варшавська місія
Розділ шостий. Зимові квартири
Розділ сьомий. Весняна евакуація
Розділ восьмий. Завершення
Додатки
Примітки
Бібліографія
Покажчик

Переглянути частини книги

Scroll to top