Всеукраїнський науковий семінар «Проблеми освіти й освіченості в середньовічній і ранньомодерній Україні»

7 лютого, середа

Час і місце: 10:00–16:30, вул. Волоська, 8/5, 5 корпус, 1-й поверх, авд. 104.

Кафедра історії НаУКМА та НДЦ «Спадщина КМА» запрошують на Всеукраїнський науковий семінар «Проблеми освіти й освіченості в ранньомодерній Україні», що проводитиметься в рамках Днів науки НаУКМА – 2018.

Секція І. Форми освіти та прояви освіченості. 10.00–11.30

Модератор: Наталя Миколаївна Яковенко (НаУКМА)

Дискутант: Юрій Волошин (ПНПУ ім. В. Г. Короленка)

Людмила Посохова (ХНУ ім. В. Н. Каразіна). «Латинські школи» в інтелектуальних мережах Гетьманщини та Слобожанщини другої половини XVIII ст.

Олексій Сокирко (КНУ ім. Т. Шевченка). Домашня освіта і соціальний аванс в середовищі нащадків козацького стану кінця XVIII – початку XIX ст.

Володимир Маслійчук (ХДАК, historians.in.ua). Про початки світської освіти в Гетьманщині першої половини XVIII ст.: формування історіографічних стереотипів.

Кавова перерва. 11.30–12.00

Секція IІ. Форми освіти та прояви освіченості (продовження). 12.00–13.30

Модератор: Юрій Волошин (ПНПУ ім. В. Г. Короленка)

Дискутант: Максим Яременко (НаУКМА)

Степан Бліндер (НаУКМА). Люди пера? Творча активність професорів Олицького колегіуму (16301680-і рр.).

Оксана Прокоп’юк (НКПІКЗ). Навчання/екзаменування «по-кафедральному» (до питання освіти/освіченості білого духовенства у XVIII ст.).

Вадим Назаренко (НМНАПУ, ПНПУ імВ. Г. Короленка). Гарнізонні школи на українських землях у XVIII ст.

Обідня перерва. 13.30–14.30

Секція IIІ. Бібліотека, книга і читач. 14.30–16.30

Модератор: Людмила Посохова (ХНУ ім. В. Н. Каразіна)

Дискутант: Лариса Довга (НаУКМА)

Вадим Арістов (ІІУ НАНУ, НаУКМА, НМІУ). Бібліотека Володимира Мономаха.

Наталія Бондар (НБУВ). Орнаментика оправ друків Йоаникія Галятовського і Лазаря Барановича, що походить з палітурні Острозького єзуїтського колегіуму.

Ірина Ціборовська-Римарович (НБУВ). Професор Києво-Могилянської академії Іван Самойлович в світлі бібліофільських зацікавлень.

Іван Альмес (УКУ). LectioScholaris: «джерельні ресурси» творів василіанських «схоластиків» Анастасія Пйотровського та Ігнатія Филиповича (остання чверть XVIII ст.).

Регламент доповіді – до 20 хв.

Виступ дискутанта – до 10 хв.