Місяць жіночої історії від Potluck: доповідь Марії Чорної

22 лютого, четвер

Час: 18.00
Місце проведення: Центр польських та європейських студій НаУКМА, вул. Волоська, 10, підвальне приміщення 6 корпусу

Товариство гуманітаріїв «Потлак» запрошує на доповідь Марії Чорної на тему Середня жіноча освіта ХІХ ст: контроль "жіночності".

Дослідниця пропонує оглянути практики нагляду та контролю за ученицями закритих і відкритих жіночих навчальних закладах і як ці практики виховували ідеал "жіночності" ХІХ ст.. У першій частині оповіді буде розглянуто утворення "монополії" на другорядну соціалізацію, якою володіли закриті жіночі інститути. Мова також йтиме про систему покарань та заохочень, яка виховувала "потрібні" риси характеру, в угоду ідеалам "нравственности"та потрібної жіночності. Друга частина доповіді розкаже про період так званого "занепаду моральності" від кінця ХІХ ст. Як здійснювали контроль над дівчатами у просторі міста, школи. їх власного дому?