Презентація книги: Ґульнара Бекірова «Пів століття опору: кримські татари від вигнання до повернення (1941–1991 роки)»

7 червня, середа

Час: 18:00
Місце проведення: Центр польських та європейських студій НаУКМА, вул. Волоська, 10, підвальне приміщення 6 корпусу

Видавництво «Критика», Інститут Критики і Центр польських та европейських студій НаУКМА запрошують на презентацію нового видання «Критики» – книжки кримськотатарської історикині Ґульнари Бекірової «Пів століття опору: кримські татари від вигнання до повернення (1941–1991 роки). Нарис політичної історії».

Спільно з авторкою участь в обговорені візьмуть:

Модеруватиме зустріч Андрій Мокроусов («Критика»).

Кримськотатарська дослідниця Ґульнара Бекірова, добре знана розвідками з історії кримських татар в СССР, раніше опублікованими російською мовою, підготувала для українських читачів нову версію своїх праць, залучивши багато додаткових джерел й ілюстративного матеріялу. Книжку присвячено найтрагічнішому періодові в житті кримськотатарського народу – депортації 1944 року, поневірянням вигнанців на чужині та важкій і жертовній боротьбі за повернення на батьківщину.

Детальний виклад історії кримськотатарського національного руху, підкріплений добіркою малодоступних документів із кримських, київських і московських архівів, а також доданим до розвідки розлогим інтерв’ю з лідером цього руху Мустафою Джемілєвим (він же написав і передмову до книжки), виразно показує, що говорити доводиться водночас про два різноспрямованих опори: опір кримських татар злочинній політиці московської влади та опір злочинної влади справедливим вимогам національного руху. Попри перемогу кримських татар і їхнє повернення на батьківщину чверть століття тому, обидва опори тривають. Про спробу московського реваншу, пов’язану з новою російською окупацією Криму, міркує у післямові голова Меджлісу кримськотатарського народу народний депутат України Рефат Чубаров.

Scroll to top