книга викладача: Наталя Яковенко. Дзеркала ідентичності. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI – початку XVIII століття. Laurus, 2012.

книга викладача: Наталя Яковенко. Дзеркала ідентичності. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI – початку XVIII століття. Laurus, 2012.

Наталя Яковенко

Дзеркала ідентичності. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI – початку XVIII століття. Laurus, 2012.

Про книгу

До нової книжки чільного українського історика, професора Києво-Могилянської академії Наталі Яковенко ввійшли вибрані статті про формування ідентичностей, особливості світосприйняття, концепції «правильної» влади і шляхетського обов’язку в ранньомодерній Україні.

Про автора

Наталя Яковенко – доктор історичних наук, професор.

Наталя Яковенко – випускниця кафедри класичної філології Львівського університету, багатолітня завідувачка, а нині професор кафедри історії Києво-Могилянської академії, головний редактор часописів «Український гуманітарний огляд» та «Київська Академія». Авторка численних статей і книжок, зокрема «Українська шляхта з кінця XIV до середини XVII століття» (1993, 2008); «Паралельний світ. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI–XVII століття» (2002; польський переклад – 2010); «Нарис історії середньовічної та ранньомодерної України» (1998, 2005, 2006, 2009; польський переклад – 2011, російський – 2012); «Вступ до історії» (2007). Досліджує соціокультурну історію України XVI–XVII століть, серед іншого – політичні, просторові й ціннісні уявлення її жителів, їхні життєві стратегії, релігійну свідомість і творчу адаптацію західних взірців шкільництва та письменства до українських реалій.

Зміст книги [savepdf]

Презентація книги відбудеться 18 жовтня о 16.00 в Музеї НаУКМА (вул. Г. Сковороди, 2) під час проведення Міжнародної наукової конференції на пошану професора Наталі Яковенко «Ранньомодерна Україна: культура вибору versus вибір культури».

Scroll to top