книга викладача: Ольга Хоменко, З України з любов’ю. Гундзося, 2014.

Ольга Хоменко
З України з любов’ю. Токіо: Гундзося, 2014
.

「ウクライナから愛を込めて」群像社、東京、2014年

Про книгу

Книга історико-культурологічних есеїв про сучасну Україну та українців, написана японською мовою українкою. В ній, зокрема, наголошується на тому, що історія України складається з багатьох особистих історій її людей та їхніх родин, з історій наших міст, сіл та вулиць. Ця книга містить есеї про дитинство за радянської доби, про Чорнобильську трагедію та її історичну пам’ять, розповіді про українські колискові та домашню ікону, історичні екскурси про Київ. Наклад 2000 примірників, обкладинка та ілюстрації – автора. Завдяки широкому історико-культурному контексту книга буде цікавою не лише фахівцям – славістам у Японії, – але й широкому читацькому загалу.

9 березня 2014 року найбільша щоденна японська газета “Асахі”, а 13 березня – тижневик “Сюкан Бунсюн” (наклад 683 000 примірників) надрукували позитивні відгуки про цю книгу.

Про автора

Ольга Анатоліївна Хоменко – старший викладач кафедри історії НаУКМА, сходознавець, історик, перекладач, письменниця. Випускниця Київського національноо університету ім. Тараса Шевченка, кандидат історичних наук, доктор філософії (Токійський університет, 2005), кореспондент української служби Бі-бі-сі у Японії (1999–2005, 2006–2008). Перекладач прозової збірки “Сучасна українська література” (2005) та українських казок (2011) японською мовою. Фахівець з нової та новітньої історії Японії, досліджує повоєнну добу та формування суспільства споживання у Японії.